Zobacz też:


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wypadek samochodowy. Jak się otrząsnąć ?
#1
Witam serdecznie , ostatnio moja przyjaciółka była przypadkowo świadkiem wypadku. Wypadek był bardzo poważny.  Zakończył się skutkiem śmiertelnym . Katarzyna widziała całe zajście na własne oczy i już od ponad tygodnia nie może spać w nocy. Sypia po kilkadziesiąt minut, po czy budzi się z wielkim krzykiem i płaczem. Śnią się jej koszmary związane z tym wypadkiem. Bardzo jest mi jej żal. Dodatkowy stresem dla niej jest to , że osobą poszkodowaną w tej sytuacji było małe dziecko, a ona od jakiegoś czasu leczy niepłodność. Czy można jej  jakoś pomóc? Jak myślicie?
Odpowiedz
#2
Bardzo mi przykro, z powodu samego wypadku jaki i tego, że koleżanka była jego świadkiem.
Odpowiedz
#3
A może masz jakiś pomysł co mogę zrobić w tej sytuacji aby pomóc przyjaciółce?
Odpowiedz
#4
Pewnie najlepiej byłoby udać się po pomoc do specjalisty, www.propsyche.katowice.pl tam znajdziecie fachową pomoc. Jeśli taki stan utrzymuje się już od jakiegoś czasu , to koniecznie trzeba udać się do specjalisty. Bo wiadomo, że bycie świadkiem takiego wypadku jest ogromnym stresem, stresem , który trzeba przepracować. Ale jeśli mijają dni i tygodnie a stan jest taki sam, to koniecznie trzeba szukać pomocy. Bo nie możemy przecież godzić się na to , żeby przyjaciółka była w takim stanie. Dodatkowo ten stan może się pogłębiać , jeśli nie otrzyma pomocy na czas. To smutne , że system nie opracował jeszcze kompleksowego systemu opieki psychologiczne nad świadkami wypadków.  Z całą pewnością powinien być taki system i powinien działać prężnie. Nie łatwo jest przecież być mimowolnym świadkiem takich tragedii.
Odpowiedz
#5
Dziękuję za namiar na ten gabinet. Ja sama umówię wizytę bo przyjaciółka nie ma do tego głowy. Jest jakby obojętna na to co się dzieje wokół niej. Mam nadzieję, że specjalistyczna pomoc będzie szybka i skuteczna. Masz rację, nie ma żadnego sytemu pomocy dla świadków. Ewentualnie dla świadków wypadków którzy są jeszcze nieletni czasem policja sprowadza psychologa policyjnego, ale tylko na wyraźną prośbę rodziców. Tak działają nasze służby...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

wypożyczalnia samochodów pyrzowice

klimatyzacja tychy