Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adwokat idealny-cechy
#1
Jak w temacie – jakie cechy Waszym zdaniem posiadać powinien adwokat idealny?
"Fortuna na jednym kole a bieda na dwóch"
Odpowiedz
#2
Adwokat powinien przede wszystkim budzić zaufanie, być dyskretny. To chyba najważniejsze cechy, nieprawdaż?
"Czy nie lepiej byłoby zamiast tępić zło szerzyć dobro"
Odpowiedz
#3
Prawnik powinien być empatyczny, nieprzekupny, nieustępliwy i walczyć o dobro swojego klienta. Oznacza to, że powinien trochę być pozbawiony wyrzutów sumienia, oczywiście w ramach rozsądku.
"Ruch jest przyczyną wszelkiego życia"
Odpowiedz
#4
Tak wymieniacie te cechy i od razu nasunęła mi się na myśl Kancelaria Adwokacka Jacek Węgrzynowski ze stroną internetową pod adresem http://www.wegrzynowski.pl. Od siebie dodam, że adwokat powinien władać co najmniej dwoma językami, posiadać analityczny umysł i być przebojowy.
"Każdy z nas dźwiga swe brzemię"
Odpowiedz
#5
Ja z kolei od razu pomyślałem o http://notariusz-giemza.pl jako o tej idealnej kancelarii. Nie jest to, co prawda, typowa kancelaria adwokacka, o której mowa w temacie rozmowy, tylko kancelaria notarialna. Tak sobie jednak myślę, że to bez większej różnicy, bo przecież w obu typach kancelarii pracują przecież prawnicy, a dodatkowo nierzadko są to ci sami. Notariusze może mają trochę inną pracę, ale te cechy przez nas wspomniane także ich dotyczą. Według mnie w ogóle każdy prawnik, w tym adwokat czy notariusz, powinien mieć tzw. charyzmę, dzięki której zyska na wiarygodności wśród swoich klientów. To jest kluczowe.
"Czy nie lepiej byłoby zamiast tępić zło szerzyć dobro"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

wypożyczalnia samochodów pyrzowice

klimatyzacja tychy